Taśmy LED RGB i zestawy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Taśmy LED RGB i zestawy LED to prosty sposób na wprowadzenie niesamowitejTaśmy LED RGB i zestawy aury do wnętrza. Tego typu sposób „podrasowania” wyglądu pomieszczenia zdobywa coraz większą ilość fanów. Ale nic w tym dziwnego. Aranżacje z użyciem oświetlenia ledowego wnoszą niesamowity klimat do wnętrz różnego typu i znacznie podnoszą ich walory estetyczne. Taśmy LED zapewnią niebywały efekt zarówno w małym mieszkaniu, domu jednorodzinnym, jak i w takich miejscach, jak punkty usługowe, hotele, restauracje, baseny, kasyna, puby czy inne miejsca rozrywki.

Co bardzo istotne, zdecydowanie się na wybór oświetlenia ledowego to również oszczędność energii, a co za tym idzie oszczędność znacznych środków finansowych. Na taśmach LED znajdują się bowiem specjalne diody, które charakteryzują się niskim poborem energii elektrycznej. W dalekiej perspektywie używanie światła ledowego przynosi więc znaczne korzyści finansowe, a należy podkreślić, że jest ono również mocniejsze i bardziej wyraziste. W poniższym artykule szczegółowo omówimy więc proces łączenia taśm LED oraz doboru właściwego rodzaju tego produktu. Tak, byśmy mogli cieszyć się urokiem takiej aranżacji w naszych „czterech ścianach”. Zachęcamy do lektury!

Podłączenie taśmy LED 230V

Podłączenie taśmy LED 230V  – to często wpisywane w wyszukiwarce internetowej hasło. Klienci szukają taśm o napięciu 230V nie zdając sobie sprawy, że tego typu produkt jest narażony na szybkie uszkodzenie. Oświetlenie oraz diody LED są bowiem bardzo czułe. Reagują na wszelkie skoki napięcia w elektrycznej sieci. Jeśli używamy klasycznych taśm LED 230V, to nie posiadają one zabezpieczeń dobrej jakości, które chroniłyby je przez wspomnianymi skokami napięcia. Co proponujemy w zamian? Nasze taśmy posiadają napięcie 12V i dzięki temu są chronione, ponieważ trafia do nich stabilne, niewahające się napięcie elektryczne. Taśmy należy zestawiać z zasilaczami, które dbają o to, by wyłapać wszelkie zmiany w napięciu, mogące uszkodzić delikatne diody.

Wiele osób decyduje się na taśmy o napięciu 230V, ponieważ nie mają możliwości schowania zasilacza. Na dłuższą metę jest to jednak działanie ryzykowne, ponieważ taka taśma szybko może ulec zniszczeniu. Jeśli pasek przestanie działać, to jedynym wyjściem będzie zakup kolejnego. Warto więc postawić na rozwiązania sprawdzone, które pozwolą nam użytkować dany produkt we właściwy sposób i bez niepotrzebnego ryzyka.

Jaka taśma LED do podświetlenia sufitu?

Jaka taśma LED do podświetlenia sufitu będzie najbardziej odpowiednia? To kolejne pytanie, na które chcemy odpowiedzieć w tym tekście. My z tego miejsca rekomendujemy użycie taśm dostępnych w sklepie Decor System, ponieważ są to komponenty najwyższej jakości. Wyróżnia je między innymi podwójna warstwa PCB, a to oznacza, że są one o wiele bardziej odporne na zewnętrzne uszkodzenia od produktów konkurencji. Producent daje na swój towar trzy lata gwarancji, a to o czymś świadczy. Mianowicie o solidnym wykonaniu i możliwości długiej eksploatacji. Żywotność taśm LED od Decor System wynosi minimum 50 tys. godzin. Posiadamy modele odporne na działanie wilgoci i wody. Na koniec warto dodać o wysokim współczynniku oddawania barw CRI, który wynosi ponad 85.

Jak łączyć taśmy LED RGB?

Na koniec odpowiemy na pytanie: Jak łączyć taśmy LED RGB? Lepiej robić to w sposób szeregowy czy równoległy? Jeśli zakładamy, że będziemy używać jedynie krótkiego odcinka taśmy (do 10 metrów), to możemy postawić na podłączenie typu szeregowego. Tutaj plusy i minusy taśmy są połączone ze sobą jeden po drugim. Z zasilacza wychodzi natomiast jeden przewód, który łączy wszystkie odcinki taśmy. Jeżeli natomiast mamy w planach długi układ, to bezwzględnie należy zastosować podłączenie równoległe. Jeśli połączenie taśm wynosi na przykład kilkanaście metrów lub więcej, zachodzi ryzyko, że wystąpią spadki napięcia. Połączenie równoległe polega na odchodzeniu oddzielnego przewodu od każdej taśmy. Przewody te są podłączone do zasilacza w sposób bezpośredni. To rozwiązuje problem ewentualnych spadków energii.